Z7_PPGAHG8001LQD0Q5EB3TVQ1MD6

"Елит" Силистра едноличен лидер!

Дата на публикуване: 04.12.2023
Последна актуализация: 04.12.2023

На 02.12.2023г в залата на Езикова гимназия "П. Яворов" се изигра срещата между двата непобедени отбора в групата, а имено домакините от Елит(Силистра) и гостуващия ПЕРУН от гр.Варна, който нямаше изгубен гейм преди този мач. В отбора на варненци личаха имената на шампиона и носител на купата на България по волейбол с отбора на Добруджа' 07 Христо Енков, както и дошлия от елитния Раковски(Севлиево) - Калоян Канев.

От първата минута двата отбора се вкопчиха в здрава битка и мача се движеше точка за точка. В самия край на гейма варненци успяха да поведат убедително с 23:18, не и без известна доза късмет, но момчетата на играещия треньор и президент на ВК "Елит" Димитър Миланов не бяха казали последната си дума. Последваха вихрени минути за силистренци, в които те не просто се бореха, а оставиха сърцата си на полето. В крайна сметка успяха да обърнат и да спечелят гейма с 26:24

Втората част започна еднотипно - точка за точка с честа смяна на водачеството. Повечето сгрешени сервиси от силистренци обаче им костваха гейма и Перун изравни 25:20 и 1:1 гейма

В следващите два гейма волейболистите на Елит успяваха да поведат от самото начало и да запазят преднината си, като по този начин се поздравиха с победа 3:1 (26:24, 20:25, 25:22, 25:23)гейма над фаворита в групата и му нанесоха първа загуба за сезона ,измествайки го от първата позиция във временното класиране.

За наше огромно съжаление, това най-вероятно беше последната домакинска среща на отбора ни, тъй като няма зала в гр. Силистра където да играем срещите си и да провеждаме тренировъчен процес.

В последния си мач за полусезона на 16.12.2023г. волейболистите на "Елит" ще домакинстват на ВК "Волов 2020" (Шумен) в гр. Шумен.